přejít na:

Mateřská škola

Čtvrťáci hrají pohádky Beruškám

Žáci 4.A si v rámci projektu Pohádky pro MŠ připravili pro své mladší kamarády čtyři klasické pohádky, které 13. dubna a 20. dubna přišli zahrát do třídy Berušek. 
Pohádky nejprve převyprávěli a naučili se je předčítat, potom si z pohádky vybrali část, kterou zdramatizovali prostřednictvím přímých řečí. Své divadelní texty nazkoušeli s rekvizitami, s nimiž se učili pracovat jako loutkoherci. 
Děti z MŠ tedy zhlédly pohádku o Rybářovi a jeho ženě zahranou s rukavičkami, ponožkovou Malou mořskou vílu, pohádku O Smolíčkovi zahranou se šátky a Šípkovou Růženku hranou s klubíčky vlny.  Čtvrťáci také připravili úkoly, aby si mohli ověřit, co si děti z pohádek pamatují a co si u nich představují.  
Úkolem malých diváků bylo nejen poznat, co jednotlivé rekvizity představovaly za postavy, ale také plnit úkoly, které si pro ně jednotlivé skupiny připravily. Děti tak například vymýšlely i přání, která by jim mohla splnit zlatá rybka, proměňovaly se v různé podmořské živočichy, mohly se stát některou postavou z pohádky O Smolíčkovi, nebo se prosekávaly trním k věži jako princ k Růžence. 
Projekt byl oboustranně hodnocen pozitivně. Děkujeme všem zúčastněným stranám za krásné propojení komunikace mezi školou a školkou. 

Kontakty

Vedoucí učitelka MŠ:
Bc. Lenka Zábranská
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel. 774 044 359

Kancelář
ZŠ a MŠ Chodov:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. 222 365 075

Kontakty do tříd a na zaměstnance

Bankovní spojení

Datová schránka: g3yxfw2

Základní škola a mateřská škola Chodov, Květnového vítězství 57, Praha 4, 149 00